Programma

Kerkennacht Utrecht 2019 begint op vrijdag 21 juni 2019 om 21.00 uur met een openingsconcert in de Geertekerk aan het Geertekerkhof. De dag daarop, zaterdag 22 juni, zijn er de hele dag tot en met diep in de nacht activiteiten in de Utrechtse kerken die meedoen met Kerkennacht. Op zondag sluiten we af met een dagprogramma in de verschillende kerken.

Programma Kerkennacht 2019

Openingsconcert vrijdag 21 juni

Het openingsconcert van Kerkennacht Utrecht start officieel om 21.00 uur in de Geertekerk. Het zal worden verzorgd door het Utrechts Studenten Koor en Orkest, alsmede door Klaartje van Veldhoven i.s.m. het Matangi kwartet. Op het programma staan o.a. Italiaanse operaklassiekers zoals het beroemde Slavenkoor uit Nabucco van Verdi en Puccini, maar ook delen uit Puccini’s Messa di Gloria met als solist de Mexicaanse tenor Felipe Gallegos. Hij zal ook de beroemde aria Nessun Dorma uit Turandot zingen. Klaartje van Veldhoven (sopraan) brengt samen met het Matangi kwartet zomerse muziek van Gershwin (Summertime), Ravel (Kaddish), Kurt Weill (Youkali), en Piazzolla rondom thema’s als geluk, hoop, vreugde en liefde. Daarnaast zal ook pianist Pepijn van Vilsteren een optreden verzorgen samen met tenor Felipe Gallegos.

Er is vrije inloop en er wordt een hapje en een drankje geserveerd.

Matangi kwartet

1. Catharina Kathedraal

Zaterdag 22 juni van 16:00 tot 24:00 uur

Activiteiten:
– Speeddate geloofsgesprek
– Persoonlijke rondleiding
– Op gezette tijden voorlezen Evangelie
– Samen zingen
– Informatie over overige activiteiten

Tussen 16:00 en 17:30 is er de mogelijkheid de klokkentoren te bezichtigen olv de
klokkenexpert van de Sint Catharina Kathedraal.

Catharinakathedraal

2. Geertekerk

Zaterdag 22 juni

16.00 – 18.00 uur Dichtwedstrijd ‘Het vrije lied’: een feestelijk concert met tien nieuwe kerkliederen en tien nieuwe gedichten. Tijdens het concert kunt u stemmen, na afloop worden de winnaars bekend gemaakt. Toegang € 12,00. Voorverkoop via hetvrijelied.nl.

18.00 – 18.30 uur Hapje en drankje

18.45 – 19.15 uur Concert Marijke Boon m.m.v. Michel Lamers op klarinet/saxofoon

19.30 – 20.00 uur Utrechts Stadsdichtersgilde

20.15 – 20.45 uur Dansworkshop o.l.v. Nelien van Doorn

21.00 – 21.30 uur Utrechts Stadsdichtersgilde

21.45 – 22.15 uur Dansworkshop o.l.v. Nelien van Doorn

22.30 – 23.00 uur Concert Marijke Boon m.m.v. Michel Lamers op klarinet/saxofoon

Geertekerk

3. Doopsgezinde Gemeente

Zaterdag 22 juni van 19.00 – 22.30 uur

Bij de Doopsgezinde Gemeente Utrecht zetten wij graag onze deuren open op deze zaterdagavond om u met toneel, zang en muziek mee te nemen door het verleden en heden van onze gemeente. Ontmoet mensen uit het heden en verleden, ga met hen in gesprek, luister naar liederen en muziek, geniet van een drankje en een hapje…en dit alles in die mooie sfeervolle schuilkerk, die al zo lang een thuis is voor zoekende en al dan niet gelovige mensen. Dit is óók kerk!

Doopsgezinde Kerk Utrecht

4. Nicolaïkerk

Zaterdag 22 juni vanaf 24.00 uur

U bent hier welkom voor een nachtelijke Iona viering. Nachtelijke bezoekers van Utrecht kunnen in een sfeervolle viering deelnemen aan onze ‘cooling down’.

Nicolaïkerk

5. St. Josephkerk

Zaterdag 22 juni vanaf 12.00 uur

De St. Josephkerk aan de Draaiweg is op deze dag ‘s middags en ‘s avonds open voor bezichtiging, het opsteken van een kaarsje, het beluisteren van het bijzondere monumentale orgel en voor ontmoeting. Tussen 19.00 en 22.00 uur zingen de vaste koren van de kerk Gregoriaanse zang uit Oekraïne en kerkmuziek rondom het thema ‘de doop’.

St Josephkerk

6. Stiltecentrum Hoog Catharijne

Zondag 23 juni van 14.00 – 16.00 uur

Ons project heet Psalmen Hamaäloth. We leren van mevrouw Tirtzah Middleton de betekenis van deze Psalmen (120-134) voor de Joden. We horen ze gezongen op synagogale manier, maar ook op gregoriaanse wijze. En we laten ons boeien door de Anglican chant en het Geneefse Psalter.

Stiltecentrum Hoog Catharijne

7. Vrije Katholieke Kerk

Vrijdag 21 juni van 19.45 – 22.45 uur
Zaterdag 22 juni van 10.00 – 17.00 uur
Zondag 23 juni van 10.00 – 14.00 uur (vanaf 10.30 – 12.00 uur viering Heilige Mis)

U kunt terecht voor een korte lezing uit de Nag Hammadi-geschriften, passend bij de periode in het kerkelijk jaar. Er is aandacht voor het thema ‘blijdschap’, met verschillende facetten. De lezing duurt ongeveer 45 minuten en wordt steeds herhaald. We sluiten alle drie de dagen af met het opdragen van Heilig Lof.

VKK Utrecht

8. Willibrordkerk Vleuten

Zaterdag 22 juni

Van 17.30 – 21.00 uur bent u welkom voor een bezichtiging, gebed en gesprek. Vrijwilligers zorgen voor koffie/thee/limonade met wat lekkers. Er is (behalve tijdens de mis) een tentoonstelling met tekst en foto’s over de activiteiten van de parochie. Voor de kinderen is er tot ca. 18.45 een leuke speurtocht. Bij de Eucharistieviering om 19.00 uur is iedereen welkom. Na de mis om 20.30 uur kunt u genieten van orgelmuziek. Informatie over het monumentale gebouw en de pastorietuin is in de kerk aanwezig en u kunt een digitale rondleiding volgen.

Willibrordkerk Vleuten

9. Domkerk

Zaterdag 22 juni

Om 19.00 uur begint Het Choir Festival, dat Christenen uit allerlei landen een platform biedt om meer intercultureel begrip te creëren voor elkaar. Muziek is immers een universele taal die culturele grenzen overschrijdt en mensen verenigt. Onder het genot van een kopje koffie of een ander drankje kunnen bezoekers genieten van lekkernijen die zijn meegenomen door de deelnemers aan het Choir Festival.

Kimbanguistu Kerk

10. Jacobikerk

Vrijdag 21 juni van 22.00 tot 03.00 uur

Toespraken die de wereld veranderden. Ze zijn er geweest… en ze maken tot op de dag van vandaag indruk. Tijdens de kerkennacht in Utrecht (van 21 op 22 juni) bekijken we er een aantal in de Jacobikerk. De beroemde speech van Martin Luther King Jr bijvoorbeeld: “I Have a Dream!” Maar ook speeches van Barack Obama, Ghandi en andere inspirerende mensen komen voorbij.

Laat je inspireren door oude en nieuwe stemmen, afgewisseld met muziek, stilte en onthaasting. Welkom vanaf 22:00 uur.

kerkennacht

11. Janskerk

De Janskerk is toegankelijk voor bezichtiging in verband met het Kerken Kijken weekend.

12. Utrechts Klokkeluiders Gilde

Zaterdag 22 juni van 18.00 – 22.30 uur

Het Utrechts Klokkenluiders gilde start om 18.30 uur met de eerste rondleiding in de Buurtoren. Om 22.00 uur start de laatste rondleiding. Als u moet wachten op een volgende rondleiding kunt u de klokkenluiders bevragen over hun activiteiten en kunt u zelf spelen en oefenen met de beierinstallatie.

Klokkenluiders Gilde

13. Abi Bakr Issidik Moskee Zuilen

Zaterdag 22 en zondag 23 juni

Op zaterdag en zondag om 14.00 uur is iedereen welkom voor een een rondleiding door de Moskee. Hierbij zal er uitleg worden gegeven over alle gebruiken die er in en om de Moskee plaatsvinden.

Abi Bakr Issidik Moskee

14. Buurtoren

Zaterdag 22 juni van 18.00 – 22.30 uur

De Buurtoren, behorend bij een van de oudste parochiekerken van Utrecht, opent haar deuren op zaterdag 22 juni 2019. Allerlei kerken en kerkelijke gebouwen tonen hun geheimen aan een breed publiek. Zo kunt u op deze avond de Buurtoren beklimmen, de klokken van dichtbij bekijken en genieten van een fraai uitzicht over de Utrechtse binnenstad.

De toren is open van 18.00 tot circa 22.30 uur. Om 18.30 uur is er de eerste rondleiding; om 22.00 uur de laatste rondleiding. Als u moet wachten op een volgende rondleiding kunt u de klokkenluiders bevragen over hun activiteiten en kunt u zelf spelen en oefenen met de beierinstallatie.

Buurtoren

15. Gertrudiskathedraal

Zaterdag 22 juni van 12.00 tot 23.30 uur

12.00 – 17.00 uur en 19.30 – 20.15 uur open voor bezichtiging olv gidsen

20.15 – 21.00 uur  Taizéviering

In samenwerking met de Taizégroep Utrecht vindt zaterdag 22 juni om 20.15 uur in
de Gertrudiskathedraal de viering van het Taizé jongerengebed plaats. De viering is speciaal
aangepast voor de Kerkennacht. Eenieder is welkom mee te vieren met de inspirerende en
meditatieve liederen uit Taizé.

21.15 – 22.00 uur open voor bezichtiging olv gidsen

Vanaf 22.00 uur

Avondliederen door het Kamerkoor Decibelle. Onder leiding van dirigent Jelle Leistra sluit Decibelle in de Gertrudiskathedraal de kerkennacht af met een programma van klassieke avondliederen. Kamerkoor Decibelle Utrecht is opgericht als a-cappellakoor en heeft een vaste kern van zo’n 30 leden. Het hoofdrepertoire bestaat uit vierstemmige koorliederen uit alle stijlperiodes. De laatste jaren zijn er ook weleens grotere werken uitgevoerd met solisten en professionele orkestbegeleiding. Bij Decibelle staat het plezier in het zingen voorop, maar er wordt serieus gemusiceerd met veel aandacht voor koorklank en stemvorming.

Gertrudiskathedraal

Kerken Luisteren

Van 25 juni t/m 14 september 2019 kunnen muziekliefhebbers weer (bijna) wekelijks op vrijdagmiddag een gratis concert van musici uit binnen- èn buitenland bijwonen in het prachtige decor van één van de Utrechtse binnenstadskerken. De programmering is te vinden in de agenda en programmafolder op de website van Kerken Kijken.

Kerken Luisteren